CPHP013G
Got a question on this product?    Ask Us
  • Material
  • Colour - Dark Grey
Price
0.75
Material: Plastic
Colour: Dark Grey
Buy More & Save
Minimum Quantity Price (GST Exclusive)
This plastic insert hole plug end cap is designed to fit holes with a size of 13mm. It serves as a plug, covering the hole and providing a clean and finished look. The end cap is made of high-quality plastic and comes in a Grey color, offering a sleek and versatile option for various projects. It is easy to install and adds a neat touch to your application.
Steel End Caps
Image Product Size(mm)
Product Image
[CP628] Steel Rectangular End Cap for tube size 65x35mm
65x35
Product Image
[CP630] Steel Rectangular End Cap for Tube 75x50mm
75x50
[CP634] Steel Rectangular End Cap to fit Tube Size 100x50mm
100x50
[CP636] Rectangular Galvabond Steel Cap 100x50mm Zinc plated
100x50
[CP655] Steel Rounded Rectangular Galvabond Cattle Rail End Cap 115x42mm